Capcut Materyal Lisans Anlaşması

Son Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2023

CapCut'a ("Platform") hoş geldiniz!

Bu Sözleşmenin amacı doğrultusunda Platform, mobil yazılım uygulamalarının birden fazla sürümünü (topluca "CapCut Uygulaması" olarak bilinir), masaüstünde konuşlandırılan yazılım uygulamalarını ("CapCut Masaüstü sürümü"), resmi CapCut web sitesini ("CapCut Web Sürümü") ifade eder.

Platformda size video klipler, müzik, resimler, çıkartmalar, metin şablonları, özel efektli metinler, yazı tipleri, ses efektleri, özel efektler, filtreler, tuvaller, video animasyonu ve/veya çıkartma animasyonu (topluca "Platform Materyalleri") içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan çeşitli video düzenleme kaynakları sunmaktayız.

Platform Materyalleri ByteDance Pte. Ltd. tarafından sağlanmaktadır. ("Şirket", "biz", "bize" veya "bizim") tarafından işbu CapCut Materyalleri Lisans Sözleşmesini ("Sözleşme") imzaladığınız size sağlanmaktadır. Bu Sözleşmenin amacı doğrultusunda, "siz" veya "sizin" Platform Materyallerinin kullanıcısı olarak sizi ifade eder.

Bu Sözleşme, sizinle aramızda yasal olarak bağlayıcı bir anlaşma oluşturur. Lütfen dikkatlice okumak için zaman ayırın. Platform Materyallerini kullanarak, bu Sözleşmenin şartlarına bağlı kalmayı kabul edersiniz. Bu Sözleşmenin şartlarını kabul etmiyorsanız, Platform Materyallerine erişmemeli veya bunları kullanmamalısınız.

Bu Sözleşme, CapCut Hizmet Koşulları, CapCut İçerik Üretici Hizmet Koşulları ve CapCut Gizlilik Politikası dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Platform Materyallerini kullanımınız için geçerli diğer hüküm ve koşullarla birlikte Platform Materyallerini kullanımınızı yönetecektir. Bu Sözleşme ile diğer geçerli hüküm ve koşullar arasında herhangi bir tutarsızlık olması durumunda, Platform Materyallerine erişiminiz ve kullanımınızla ilgili olarak bu Sözleşme geçerli olacaktır.

Platform Materyalleri 13 yaş ve üzeri bireylere yöneliktir. 18 yaşın veya ikamet ettiğiniz yargı alanında geçerli reşit olma yaşının altındaysanız, Platform Materyallerine yalnızca ebeveyninizin veya yasal vasinizin izniyle erişebilir veya bunları kullanabilirsiniz. Bu Sözleşmeyi imzalayarak, ebeveyninizin veya yasal vasinizin bu Sözleşmeyi incelediğini ve sizinle görüştüğünü onaylamış olursunuz.

Yürürlükteki yasalarda, standartlarda, endüstri kurallarında veya benzer nitelikteki diğer araçlarda yapılan değişiklikleri yansıtmak veya Platform Materyallerinde yapılan değişiklikleri, güncellemeleri yansıtmak için bu Sözleşmeyi zaman zaman değiştirebilir veya güncelleyebiliriz. Örneğin, Platformdaki bir bildirim veya bir anlık bildirim yoluyla, bu Sözleşmedeki herhangi bir önemli değişikliği size bildirmek için ticari olarak makul çabayı göstereceğiz, Ancak, bu tür değişiklikleri kontrol etmek için bu Sözleşmeye düzenli olarak bakmalısınız. Ayrıca, bu Sözleşmenin üst kısmında yer alan ve söz konusu Sözleşmenin yürürlük tarihini yansıtan "Son Güncelleme" tarihini de güncelleyeceğiz. Güncellenen Sözleşmenin tarihinden sonra Platform Materyallerine erişmeye veya bunları kullanmaya devam etmeniz, güncellenen Sözleşmeyi kabul ettiğiniz anlamına gelir. Güncellenen Sözleşmeyi kabul etmiyorsanız, Platform Materyallerine erişmeyi veya bunları kullanmayı bırakmalısınız.

1. Platform Materyallerinin Lisansı

Bizde geçerli bir hesabınızın olması gerekir

Platformdaki Platform Materyallerine erişmek ve bunları kullanmak için Platforma kaydolmanız ve geçerli bir hesap açmanız gerekmektedir.

Platform Materyalleri ticari veya ticari olmayan amaçlarla kullanılabilir

Platform Materyallerinin izin verilen kullanımı değişiklik gösterebilir. Bazı Platform Materyallerine yalnızca kişisel ve ticari olmayan kullanım ve amaçlar için izin verilebilirken ("Ticari Olmayan Kullanım Materyalleri"), bazı Platform Materyalleri kişisel ve ticari olmayan kullanım ve amaçlara ek olarak sınırlı ticari amaçlar için de kullanılabilir ("İkili Kullanım Materyalleri").

İkili Kullanım Materyalleri Platformda belirli işaretlerle (örneğin, "ticari kullanım", "ticari" işaretleri) kullanıma sunulacaktır. Özellikle, Ticari sesler kitaplığında görüntülenen materyaller, hem ticari olmayan kullanım hem de ticari kullanım amaçları için İkili Kullanım Materyalleridir ve bu Ticari sesleri içeren içeriğiniz şu anda yalnızca CapCut, TikTok ve TikTok for Business'ta yayınlanmak üzere lisanslanmıştır.

Ticari Olmayan Kullanım Materyallerine herhangi bir özel işaret eşlik etmeyecektir. Örneğin, Sesler sekmesi altında görüntülenen materyaller Ticari Olmayan Kullanım Materyalleridir.

Platform Materyallerine sınırlı erişim ve kullanım hakkına sahipsiniz

Bir Platform Materyali ile ilgili olarak, bu Sözleşmeye ve Platforma erişiminiz ve kullanımınız için geçerli olan diğer hüküm ve koşullara uymanıza tabi olarak ve söz konusu Platform Materyali bir ücret karşılığında sağlanmışsa, ayrıca ilgili ücreti ödemenize tabi olarak, size münhasır olmayan, devredilemez, alt lisans verilemez bir lisans veriyoruz:

bu lisans kapsamında Platform Materyalini yalnızca Platformda düzenleyebilmeniz ve Platformdan oluşturduğunuz içeriği dışa aktardıktan sonra, söz konusu Platform Materyalini daha fazla değişiklik yapmadan yalnızca içeriğin bir parçası olarak görüntüleyebilmeniz koşuluyla, geçerli lisans süresi boyunca ve söz konusu Platform Materyalinin geçerli lisans bölgesi dahilinde.

Açıklık getirmek amacıyla, her bir Platform Materyali ile ilgili olarak size verilen sınırlı lisans:

Platform Materyalleri için lisans süresi ve/veya lisanslı bölge değişiklik gösterebilir. Platform Materyallerinin lisans süresi ve lisanslı bölgesi, Platformda size bir beyan, açıklama, not veya başka bir gösterge şeklinde gösterilecektir. Eriştiğiniz, kullandığınız veya satın aldığınız Platform Materyalinin lisans süresini ve lisanslı bölgesini okuyacak ve anlamaktan yalnızca siz sorumlu olacaksınız. Açıklığa kavuşturmak için, ilgili Platform Materyalleri için belirtilen lisans süresine bakılmaksızın, yürürlükteki yasalar uyarınca aksi zorunlu olmadıkça, bu Sözleşmenin feshedilmesi halinde lisans süresi otomatik olarak sona erecektir.

Platform Materyalinin söz konusu Platform Materyalinin geçerli lisans kapsamı dışında kullanılması (örneğin, lisans süresinin sona ermesi veya feshedilmesinin ardından Platform Materyalini kullanmaya devam etmeniz, Platform Materyalini söz konusu Platform Materyalinin lisans bölgesi dışında kullanmanız) bu Sözleşmenin esaslı bir ihlalidir. Platform Materyallerini yetkisiz kullanımınızdan kaynaklanan veya bununla bağlantılı olan her türlü talep veya zarardan yalnızca siz sorumlusunuz.

Platform Materyallerinin lisansı, ihraç edilen içerik başına verilir

Platform Materyalinin lisansı, dışa aktarılan içerik başına verilir. Yukarıdaki cümlenin amacı doğrultusunda, Platformdan dışa aktardığınız her bir içerik, dışa aktarılan bir içerik olarak kabul edilir.

Örnek olarak, içeriğinizi oluşturmak için belirli ücretli Platform Materyallerini seçtiyseniz, bu Platform Materyalleri için ödeme yaptıysanız, içeriğinizde bu Platform Materyallerini kullandıysanız ve bu içeriği dışa aktardıysanız, daha sonra dışa aktarılan içeriğinizi yeniden düzenlemek istiyorsanız (çok küçük bir düzenleme bile olsa), bu Platform Materyalleri için tekrar ödeme yapmanız gerekir. Belirli abonelik hizmetlerini satın alırsanız, belirli bir süre içinde belirli ücretli Platform Materyallerini ek ücret ödemeden (abonelik ücretleri dışında) kullanabilirsiniz.

Platform Materyalleri ücretsiz veya ücretli olarak sağlanabilir

Platform Materyalleri (yani hem Ticari Olmayan Kullanım Materyalleri hem de İkili Kullanım Materyalleri) size ücretsiz veya ücretli olarak sağlanabilir.

Açıklık getirmek gerekirse, kullandığınız Platform Materyalleri ücretsiz materyaller ise, bir ücret ödemeniz gerekmez; kullandığınız Platform Materyalleri ücretli materyaller ise, Platform Materyallerinin lisansını almak için bir ücret veya ücretler (kullanım başına, abonelik yoluyla veya başka bir şekilde ödeme) ödemeniz gerekir.

Bu Sözleşme kapsamında Platform Materyallerine erişiminiz veya kullanımınız için herhangi bir ödeme yapmanız gerekiyorsa, bu tür bir ödeme için ek hüküm ve koşullara tabi olacaksınız.

2. Platform Materyallerini içeren içerikle ilgili olarak yapabilecekleriniz

İkili Kullanım Materyalleri ve Ticari Olmayan Kullanım Materyallerini içeren içeriğinizin izin verilen kullanımları

Platformda oluşturduğunuz ve herhangi bir Platform Materyalini içeren içerikle ilgili olarak, belirli bir Platform Materyali için Platformda aksi belirtilmedikçe, bu içeriği kişisel ve ticari olmayan kullanım için, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bu Sözleşmede belirtilen kısıtlamalara veya yasaklara (örneğin, aşağıdaki bölümde (Platform Materyalleri ile ilgili olarak yapamayacaklarınız) belirtilen kısıtlamalar ve yasaklar) ve diğer geçerli hüküm ve koşullara tabi olarak sınırlı kullanma hakkına sahipsiniz:

İçeriğinizin yalnızca Çift Kullanımlı Materyalleri içeren izin verilen kullanımları

Platformda oluşturduğunuz ve yalnızca İkili Kullanım Materyallerini içeren içerikle ilgili olarak, belirli İkili Kullanım Materyalleri için Platformda aksi belirtilmedikçe, bu içeriği yalnızca aşağıdaki amaçlar için, bu Sözleşmede belirtilen kısıtlamalara veya yasaklara (örneğin, aşağıdaki bölümde (Platform Materyalleri ile ilgili olarak yapamayacaklarınız) belirtilen kısıtlamalar ve yasaklar) ve diğer geçerli hüküm ve koşullara tabi olarak sınırlı kullanma hakkına sahipsiniz:

Açıklamak gerekirse, Platformda oluşturduğunuz içerik hem İkili Kullanım Materyali hem de Ticari Olmayan Kullanım Materyali içeriyorsa, bu içeriği yalnızca kişisel ve ticari olmayan kullanım için kullanabilirsiniz, ancak herhangi bir ticari kullanım veya amaç için kullanamazsınız.

Platformda oluşturduğunuz içerik herhangi bir Platform Materyalini içeriyorsa, bu içeriği kendi takdirinize bağlı olarak keyfi bir şekilde kullanamazsınız.

Örneğin, içeriğinize belirli Platform Materyallerini dahil ederseniz ve söz konusu Platform Materyalinin lisansı belirli bir yargı alanıyla sınırlıysa, söz konusu Platform Materyalini içeren içeriğinizi yalnızca söz konusu belirli yargı alanında kullanabilirsiniz.

İkili Kullanım Materyallerinin bir parçası olarak sağlanan seslere ilişkin özel beyan

Ticari sesler kitaplığında önizlenen Sesleri veya CapCut reklam oluşturucu altındaki reklam öğretici şablonlarında veya Platformdaki diğer ticari şablon modülleri altındaki video şablonlarında bulunan Sesleri ticari veya tanıtım videolarınızda ("Video") kullanarak aşağıdaki koşulları kabul etmiş ve onaylamış olursunuz: Yukarıda belirtilen kaynaklardan Sesler içeren herhangi bir Videonun/Videoların yalnızca CapCut, TikTok ve TikTok for Business'a ("İzin Verilen Platformlar") dağıtılacağını, paylaşılacağını ve gönderileceğini kabul edersiniz. Ayrıca, herhangi bir Videoyu/Videoları İzin Verilen Platformlar dışında bir platformda (televizyon, radyo veya tiyatro medyası dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) dağıtmayı seçerseniz, bu Videoyu platformda dağıtmak için tüm hak sahiplerinden gerekli tüm hakları ve izinleri kendiniz alacağınızı kabul edersiniz. Sesleri yasa dışı bir şekilde veya herhangi bir yasa dışı içerikle bağlantılı olarak kullanamazsınız. Bu şartların ihlalini teşkil edecek her türlü üçüncü taraf iddiası ve anlaşmazlığından yalnızca siz sorumlu olacaksınız. Bu şartları ihlal ettiğiniz iddiasıyla CapCut ve/veya iştiraklerine karşı açılan herhangi bir şikayet, soruşturma, ihtilaf, dava veya tahkim dahil olmak üzere herhangi bir iddia durumunda, CapCut ve iştiraklerini savunacak ve uğradıkları tüm zararları tazmin edeceksiniz.

Diğer kullanımlar için ayrıca yazılı olarak mutabık kalınmalıdır

Platform Materyallerinin bu Sözleşme kapsamında açıkça belirtilenler dışında kullanılması, tarafımızca ayrıca yazılı olarak kabul edilmelidir.

3. Platform Materyalleri ile ilgili olarak yapamayacaklarınız

Her halükarda, şunları yapmamalısınız:

4. "Sadece haber düzenleme amaçlı" olarak işaretlenmiş platform materyali

"Yalnızca haber düzenleme amaçlı" olarak işaretlenmiş herhangi bir Platform Materyalini yalnızca belirtilen amaç için ve aşağıdaki şekilde kullanabilirsiniz:

"[Yalnızca haber düzenleme amaçlı]" olarak işaretlenmiş hiçbir Platform Materyalini herhangi bir ticari, promosyon, pazarlama, tanıtım veya reklam amacıyla, ürün, hizmet veya diğer teklifleri satmak veya onaylamak amacıyla veya yukarıda açıkça belirtilenler dışında herhangi bir şekilde kullanmamalısınız.

5. Platform Materyallerinin Kullanılabilirliği

Herhangi bir Platform Materyalinin kullanılabilirliğine ilişkin hiçbir beyan, garanti veya koşul sunmamaktayız. Sizin tarafınızdan artık kullanılamayan Platform Materyallerini Platformdan kaldırmak için ticari olarak makul çabayı göstereceğiz. Bu tür bir kaldırma işlemini size bildirebilir veya bildirmeyebiliriz.

Platformda oluşturduğunuz ve cihazınızda yerel olarak veya bulut alanında taslak olarak sakladığınız taslak içerikle ilgili olarak, taslağınıza dahil ettiğiniz Platform Materyallerinin kullanılabilirlik durumunu kontrol etmekten yalnızca sizin sorumlu olacağınızı kabul ve beyan edersiniz. Söz konusu Platform Materyallerinden herhangi biri artık kullanıma açık değilse, bu materyalleri artık kullanmamalısınız.

6. Fikri Mülkiyet Hakları

Platform Materyalleri ve Platform Materyallerine ilişkin telif hakkı, ticari marka, patent ve diğer fikri mülkiyet hakları tarafımıza aittir. Burada size açıkça verilen sınırlı lisansa tabi olarak, Platform Materyalleri ile ilgili her türlü hak, unvan ve menfaati saklı tutarız.

Telif hakkı, ticari marka ve diğer fikri mülkiyet haklarına saygı duyuyoruz. Platformdaki şüpheli ihlal edici veya yasa dışı içeriği CapCut Hizmet Şartları'nda belirtilen raporlama mekanizması ile bildirebilirsiniz.

7. Üçüncü Taraf Materyaller

Platform üzerinden üçüncü taraflarca (yani biz veya iştiraklerimiz tarafından değil) sağlanan içerik ve materyallere ("Üçüncü Taraf Materyalleri") erişebilirsiniz. Söz konusu Üçüncü Şahıs Materyallerinin ve bunların sağlayıcılarının sahibi değiliz, kontrol etmiyoruz veya onaylamıyoruz ve Üçüncü Şahıs Materyalleri (bunların kullanılabilirliği dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) hakkında hiçbir beyan, garanti veya koşul sunmuyoruz. Herhangi bir Üçüncü Taraf Materyalini kullanmanızdan veya bunlara güvenmenizden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir kayıp veya zarardan sorumlu veya yükümlü değiliz. Üçüncü Taraf Materyallerini kullanımınız, siz ve ilgili üçüncü taraf arasında olan ayrı şartlara tabidir. Sizinle Üçüncü Taraf Materyallerin sağlayıcısı arasında bir anlaşmazlık olması halinde, anlaşmazlığa dahil olma veya anlaşmazlığı çözme yükümlülüğümüz olmadığını kabul edersiniz. Bizi ve bağlı kuruluşlarımızı, Üçüncü Taraf Materyalleri kullanımınızdan veya bunların sağlayıcısı ile etkileşiminizden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı tüm yükümlülüklerden muaf tutarsınız.

8. TAZMİNAT

ŞİRKETİ, LİSANS VERENLERİNİ, ANA ŞİRKETLERİNİ, İŞTİRAKLERİNİ VE BAĞLI ŞİRKETLERİNİ VE BUNLARIN HER BİR GÖREVLİSİNİ, YÖNETİCİSİNİ, ÇALIŞANINI, ALT LİSANS SAHİBİNİ, TEMSİLCİSİNİ VE DANIŞMANINI VE VEKİLLERİNİ VE HALEFLERİNİ (HER BİRİ "TAZMİN EDİLEN TARAF"); SİZİN VEYA HESABINIZIN HERHANGİ BİR KULLANICISININ BU SÖZLEŞMEYİ VEYA GEÇERLİ YASALARI İHLAL ETMESİNDEN VEYA BU SÖZLEŞME KAPSAMINDAKİ YÜKÜMLÜLÜKLERİNİZİN, BEYANINIZIN VEYA GARANTİLERİNİZİN İHLALİNDEN KAYNAKLANAN, TAZMİN EDİLEN BİR TARAFIN MARUZ KALABİLECEĞİ VEYA TAZMİN EDİLEN BİR TARAFA KARŞI İLERİ SÜRÜLEBİLECEK, AVUKATLIK ÜCRETLERİ VE MASRAFLARI DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, HER TÜRLÜ DOĞRUDAN VE DOLAYLI KAYIP, İDDİA, YÜKÜMLÜLÜK, ZARAR, MALİYET VE GİDERLERE KARŞI SAVUNACAK, TAZMİN EDECEK VE MASUN TUTACAKSINIZ

9. GARANTİLERİN HARİÇ TUTULMASI

PLATFORM MATERYALLERİ "OLDUĞU GİBİ" VE "MEVCUT OLDUĞU GİBİ" SUNULMAKTADIR VE BUNLARLA İLGİLİ OLARAK SİZE AÇIK VEYA ZIMNİ HERHANGİ BİR KOŞUL, GARANTİ, TEMİNAT VEYA BEYANDA BULUNMAMAKTAYIZ. ÖZELLİKLE, SİZE ŞU HUSUSLARI BEYAN VEYA GARANTİ ETMİYORUZ:

İŞBU SÖZLEŞMEDE AÇIKÇA BELİRTİLMEDİKÇE PLATFORM MATERYALLERİ İÇİN HİÇBİR KOŞUL, BEYAN, GARANTİ VEYA DİĞER ŞARTLAR (KULLANILABİLİRLİK, TATMİN EDİCİ KALİTE, TİCARİ ELVERİŞLİLİK, AMACA UYGUNLUK, TANIMA UYGUNLUK, İHLAL ETMEME VEYA DİĞER HAK İHLALLERİNE İLİŞKİN ZIMNİ KOŞULLAR, BEYANLAR, ŞARTLAR VEYA GARANTİLER VE ŞARTLAR DAHİL) GEÇERLİ DEĞİLDİR. PLATFORM MATERYALLERİNİN TAMAMININ VEYA BİR KISMININ KULLANILABİLİRLİĞİNİ İŞ NEDENLERİ VE OPERASYONEL NEDENLERLE HERHANGİ BİR ZAMANDA BİLDİRİMDE BULUNARAK VEYA BULUNMAKSIZIN DEĞİŞTİREBİLİR, ASKIYA ALABİLİR, GERİ ÇEKEBİLİR VEYA KISITLAYABİLİRİZ.

PLATFORM MATERYALLERİNİN KALDIRILMASINDAN SONRA SİZE HERHANGİ BİR GEÇİŞ HİZMETİ VEYA TEKNİK YA DA DİĞER DESTEK SAĞLAMAKLA YÜKÜMLÜ OLMADIĞIMIZ GİBİ HERHANGİ BİR FELAKET KURTARMA YÜKÜMLÜLÜĞÜ VEYA TAAHHÜDÜNE DE TABİ DEĞİLİZ.

10. SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

BU SÖZLEŞMEDE YER ALAN HİÇBİR HUSUS, YÜRÜRLÜKTEKİ YASALAR TARAFINDAN YASAL OLARAK HARİÇ TUTULAMAYACAK VEYA SINIRLANDIRILAMAYACAK KAYIPLARA İLİŞKİN SORUMLULUĞUMUZU HARİÇ TUTMAYACAK VEYA SINIRLANDIRMAYACAKTIR. BU, DOĞRUDAN BİZİM İHMALİMİZDEN VEYA ÇALIŞANLARIMIZIN VEYA TEMSİLCİLERİMİZİN İHMALİNDEN KAYNAKLANAN ÖLÜM VEYA KİŞİSEL YARALANMA İLE DOLANDIRICILIK VEYA YALAN BEYANDAN KAYNAKLANAN SORUMLULUĞU DA İÇERİR.

YUKARIDAKİ PARAGRAFA TABİ OLARAK, SİZE KARŞI ŞU HUSUSLARDAN SORUMLU OLMAYACAĞIZ:

SİZE KARŞI SORUMLULUĞUMUZLA İLGİLİ BU SINIRLAMALAR, SÖZ KONUSU KAYIPLARIN ORTAYA ÇIKMA OLASILIĞI KONUSUNDA BİZE BİLGİ VERİLMİŞ OLSUN YA DA OLMASIN VEYA BU OLASILIĞIN FARKINDA OLSAK DA GEÇERLİ OLACAKTIR.

HERHANGİ BİR İÇERİK ÜRETİCİ, KULLANICI VEYA ÜÇÜNCÜ TARAFÇA PLATFORM VEYA HİZMETLER ÜZERİNDEN VEYA ARACILIĞIYLA SUNULAN HERHANGİ BİR İÇERİKTEN SORUMLU VEYA YÜKÜMLÜ DEĞİLİZ.

YASALARIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE, HERHANGİ BİR OPERATÖR, TELİF HAKKI SAHİBİ, ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTESİ VEYA KAYNAK SAĞLAYICISI VEYA DİĞER KULLANICILAR VEYA DİĞER İÇERİK ÜRETİCİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE, HİZMETLERİ KULLANIMINIZDAN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFLA YAŞADIĞINIZ HERHANGİ BİR ANLAŞMAZLIK, DOĞRUDAN SİZ VE SÖZ KONUSU ÜÇÜNCÜ TARAF ARASINDADIR VE BİZİ VE İŞTİRAKLERİMİZİ, SÖZ KONUSU ÜÇÜNCÜ TARAFLARLA ANLAŞMAZLIKLARINIZDAN KAYNAKLANAN VEYA HERHANGİ BİR ŞEKİLDE BUNLARLA BAĞLANTILI OLAN, BİLİNEN VEYA BİLİNMEYEN HER TÜRLÜ VE NİTELİKTEKİ TÜM İDDİA, TALEP VE ZARARLARDAN (FİİLİ VE DOLAYLI) GAYRİ KABİLİ RÜCU OLARAK İBRA EDERSİNİZ.

YÜRÜRLÜKTEKİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, ŞİRKETİN SÖZLEŞME, HAKSIZ FİİL (İHMAL DAHİL), HERHANGİ BİR YASA KAPSAMINDA VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE PLATFORM MATERYALLERİNİ KULLANMANIZDAN KAYNAKLANAN VEYA BUNLARLA İLGİLİ OLARAK SİZE KARŞI AZAMİ TOPLAM YÜKÜMLÜLÜĞÜ (A) SÖZ KONUSU TALEPTEN HEMEN ÖNCEKİ ON İKİ (12) AY İÇİNDE BİZE ÖDEDİĞİNİZ TUTAR VEYA (B) ELLİ ABD DOLARI (50 USD) VEYA YEREL PARA BİRİMİNİZDEKİ EŞDEĞER TUTARIN YÜKSEK OLANIYLA SINIRLI OLACAKTIR.

TARAFLAR, 9. BÖLÜMDE (GARANTİLERİN HARİÇ TUTULMASI) VE BU SÖZLEŞMENİN DİĞER HÜKÜMLERİNDE VE BU BÖLÜM 10’DA YER ALAN SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI İLE BURADA YER ALAN RİSKİN PAYLAŞTIRILMASININ TARAFLAR ARASINDAKİ PAZARLIĞIN TEMEL UNSURLARI OLDUĞUNU VE BUNLAR OLMAKSIZIN ŞİRKETİN SİZE PLATFORM MATERYALLERİNE ERİŞİM SAĞLAMAYACAĞINI KABUL VE BEYAN EDERLER.

11. Fesih ve Askıya Alma

Bu Sözleşmeyi veya size verilen lisansı istediğiniz zaman feshedebilirsiniz.

Bu Sözleşmeyi ihlal etmeniz veya yürürlükteki yasaları ihlal etmeniz ya da yasal olarak bunu yapmamızın gerekmesi veya Platformun işleyişini sonlandırmamız halinde Platform Materyallerine ve/veya size verilen lisansa erişiminizi sonlandırabilir veya askıya alabiliriz. Yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, bu Sözleşmeye uygunluğunuzu izlemek için Platform Materyallerini kullanımınızı takip edebiliriz.

Ayrıca bu Sözleşmeyi veya size verilen lisansı sebepsiz olarak feshedebiliriz.

Bu Sözleşme veya Platformdaki hesabınız sizin veya bizim tarafımızdan feshedilirse, bu Sözleşme kapsamındaki lisansınız otomatik olarak feshedilecektir. İşbu Sözleşme kapsamında verilen hiçbir lisans işbu Sözleşmenin feshinden sonra da geçerliliğini koruyamaz; bu da işbu Sözleşmenin feshinden sonra Platform Materyalini kullanma hakkınızın kalmadığı anlamına gelir. Platform Materyalini oluşturduğunuz içerikten kaldırmalısınız. Platform Materyallerini içeriğinizden çıkaramazsanız, içerik Platform Materyalini içerdiği sürece bu içeriği artık dağıtmayacak veya başka bir şekilde kullanmayacaksınız.

12. Anlaşmazlıkların Çözümü

İşbu Sözleşme, kanunlar ihtilafı kuralları ve ilkeleri dikkate alınmaksızın Singapur kanunlarına tabidir.

Bu Sözleşmenin varlığı, geçerliliği veya feshi ile ilgili herhangi bir soru da dahil olmak üzere, bu Sözleşmeden kaynaklanan veya bu Sözleşmeyle bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir anlaşmazlık, Singapur Uluslararası Tahkim Merkezi'nin yürürlükte olan Tahkim Kurallarına uygun olarak Singapur Uluslararası Tahkim Merkezi tarafından yönetilen tahkime havale edilecek ve nihai olarak burada çözülecektir. Bu tahkim kuralları bu bölümde referans olarak dahil edilmiş sayılacaktır. Tahkim merkezi Singapur olacaktır. Hakem Heyeti üç (3) hakemden oluşacaktır. Tahkim dili İngilizce olacaktır.

13. Diğer Hükümler

Feragatin Olmaması. Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünü uygulamamamız veya herhangi bir tarafın ihlaline yanıt vermememiz, bu Sözleşmenin herhangi bir şartını veya koşulunu daha sonra uygulayacağımız veya herhangi bir ihlale yanıt verme hakkımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez Bu Sözleşmede yer alan hiçbir husus, Platform Materyallerini veya Platformu kullanımınızla veya bu kullanımla ilgili olarak tarafımıza sağlanan veya tarafımızca toplanan bilgilerle ilgili olarak hükümet, mahkeme ve kanun uygulayıcı taleplerine veya gerekliliklerine uyma hakkımıza halel getirmez.

Bölünebilirlik. Bu konuda karar verme yetkisine sahip herhangi bir mahkeme, bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünün geçersiz olduğuna karar verirse, bu hüküm, bu Sözleşmenin geri kalanını etkilemeden bu Sözleşmeden çıkarılacak ve bu Sözleşmenin geri kalan hükümleri geçerli ve uygulanabilir olmaya devam edecektir.

Üçüncü Tarafların Hakları Bu Sözleşmeye taraf olmayan herhangi bir kişi, 2001 Sözleşmeler (Üçüncü Tarafların Hakları) Yasası uyarınca bu Sözleşmeyi veya herhangi bir şartını uygulamak için hiçbir hakka sahip olmayacaktır.

Taraflar Arasındaki İlişki Sizinle aramızdaki bu Sözleşme ile hiçbir istihdam, ortaklık, franchise veya ortak girişim amaçlanmamakta veya oluşturulmamaktadır.

İhtiyati Tedbir. Bu Sözleşmenin tarafınızdan ihlal edilmesinin bize telafisi mümkün olmayan zararlar verebileceğini ve böyle bir ihlal durumunda, mevcut diğer çözüm yollarına ek olarak ihtiyati tedbir veya hakkaniyete uygun çözüm arama hakkına sahip olduğumuzu kabul ve beyan edersiniz.

Devir. Bu Sözleşme ve bunlarda verilen haklar ve izinler sizin tarafınızdan devir veya temlik edilemez, ancak tarafımızdan herhangi bir kısıtlama olmaksızın temlik edilebilir. Bu Sözleşmeyi herhangi bir kısıtlama olmaksızın bağlı kuruluşlarımıza veya bir birleşme, devralma, yeniden düzenleme veya varlıklarımızın tamamının veya önemli bir kısmının satışı ile bağlantılı olarak veya kanunen veya başka bir şekilde temlik edebiliriz.

Geçerli Dil. Bu Sözleşme İngilizce versiyonu dışında başka dil versiyonlarında da sunulabilir. Farklı dil versiyonları arasında herhangi bir tutarsızlık olması durumunda, İngilizce versiyon geçerli olacaktır.

Bizimle İrtibata Geçin. Platformu kullanımınızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, capcut.support@bytedance.com adresinden veya Platformdaki "bize ulaşın" özelliğinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.